Šiandienos Verslo žinios straipsnyje galite rasti „Lewben“ vykdomosios direktorės Ritos Kavaliauskienės komentarą apie šeimos biurų tendencijas.

Rita Kavaliauskienė, daugiau nei dešimties klientų turtą valdančios UAB „Lewben“ vykdomoji direktorė, sako, kad bendrovė siekia valdyti visas galimas rizikas, kylančias klientų investicijoms. Koronaviruso keliama rizika — ne išimtis.

„Jau kurį laiką didinome grynųjų lėšų dalį portfeliuose, atsargesnį požiūrį į galimą netvarumą rinkose taikome jau keletą mėnesių. Tad koronaviruso baimės inspiruotas rinkų kritimas beveik nepaveikė klientų portfelių“, — sakė R. Kavaliauskienė.

Jos teigimu, šiuo metu aktualus klausimas, ką tokia reakcija į virusą gali lemti ilgesniu laikotarpiu: ar tai trumpalaikė galimybė pigiau įsigyti turto, ar visgi ilgalaikis kritimas. „Nespekuliuojame, tačiau atidžiai stebime įvykius“, — pridūrė pašnekovė.

„Lewben“ vadovė pažymi, kad šeimų biuro klientai vertę gauna iš dviejų pagrindinių šaltinių — valdomo verslo ir asmeninių investicijų.

Rita Kavaliauskienė, UAB „Lewben“ vykdomoji direktorė.Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Rita Kavaliauskienė, UAB „Lewben“ vykdomoji direktorė.Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

O jei kalbama apie investicijas, tai egzistuoja tradicinės turto klasės, kurios beveik visuomet tampa dalies investicijų taikiniu, – nekilnojamasis turtas, skolos vertybiniai popieriai, verslo projektai su kruopščiai diversifikuota rizika. Investicijos į brangiuosius metalus ar meno kūrinius yra labiau skonio ir interesų klausimas.  Pastaraisiais metais rinkoje auga įmonių obligacijų pasiūla ir kol kas tai yra gera alternatyva investuotojams.

„Įdomus atsinaujinančių energijos šaltinių verslas, kuriame atsiranda daug investicinių galimybių tiek didelės apimties investicijoms, tiek diversifikuoto investavimo strategijai“, — kalba R. Kavaliauskienė.

Plačiau: https://www.vz.lt/finansai-apskaita/2020/03/03/lietuvoje-gyvena-452-multimilijonieriai-galvosukis—issaugoti-turto-verte#ixzz6FntMj6LS