Jau kuris laikas vis plačiau ir dažniau yra kalbama apie finansų įstaigų vaidmenį kovoje su pinigų plovimu («AML») ir teroristų finansavimu («CTF»). Ilgą laiką buvo manyta, jog pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos pareigos yra aktualios tik finansų sektoriui, bet griežtėjant reguliavimui ši tema darosi vis svarbesnė ir platesniam subjektų ratui.

Perkėlus ketvirtosios kovos su pinigų plovimu direktyvos nuostatas į nacionalinę teisę, nuo 2017 m. liepos NT agentai (brokeriai) buvo įpareigoti vykdyti pareigas, susijusias su pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencija. Pasaulyje skiriamas didelis dėmesys pinigų plovimo prevencijai NT rinkoje, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje kuriamas viešas NT registras, kuriame užsienio bendrovės, turinčios ar ketinančios įsigyti NT, privalės pateikti duomenis apie tikruosius NT savininkus.

Dėmesys NT rinkai neišvengiamai padidės ir Lietuvoje, todėl manome, kad svarbu apie tai diskutuoti su NT rinkos ekspertais, ieškoti efektyvių būdų įgyvendinti pinigų plovimo prevenciją NT rinkoje.

Apie tai plačiau kalbėsime LNTAA brokerių forume lapkričio 14 d. Vilnius Grand Resort viešbutyje.