Tarptautinė kompleksinių verslo paslaugų teikėja „Lewben Group“ Lietuvos bei užsienio rinkoms ėmė teikti fondų centro paslaugą. Anot grupės valdybos pirmininko Viliaus Kavaliausko, siūlant šią paslaugą, užpildoma šiuo metu Lietuvoje žiojinti infrastruktūros spraga, kuri trukdo kurtis investiciniams fondams ir užsienio investuotojams atrasti Lietuvą.

„Stebime pasaulines, europines, o taip pat ir vietines reguliavimo tendencijas. Kiekviena jurisdikcija turi savų privalumų ir trūkumų. Pažįstame sąlygas daugelyje šalių, žinome niuansus, tačiau širdyje vis viena esame Lietuvos patriotai. Manome, kad mūsų šalyje yra pakankamai geros sąlygos fondams steigtis, o svarbiausia – rinką reguliuojanti institucija – Lietuvos bankas – yra modernus ir atviras bendravimui“, – sakė V. Kavaliauskas.

Kaip teigia „Lewben Group“ fondų centro paslaugos direktorė Agnė Daukšienė, ši Lietuvoje kol kas išskirtinė paslauga yra profesionalios „Lewben Group“ komandos nuopelnas.

„Mūsų grupėje yra įmonių su skirtingomis kompetencijomis verslo konsultavimo srityje. Be to, esame įkūrę investicinio fondo struktūras tiek Lietuvoje, tiek Amerikoje, tad turime fondų steigimo bei valdymo patirties. Suformavome komandą, kuri savo praktine patirtimi gali pasidalinti su potencialiais klientais tiek tarptautinėse rinkose, tiek ir Lietuvoje“, – sakė Agnė Daukšienė.

Anot jos, fondų centro paslaugos išskirtinumas – jos kompleksiškumas. Į vieną paslaugą apjungiamos konsultacijos teisės, mokesčių bei atitikties klausimais, pagalba klientams kuriant produktus, buhalterinė apskaita, veiklos operacijų užtikrinimas bei strateginis planavimas. Dėl tokio visapusiškumo užsienyje ši paslauga dažnai vadinama „fondų viešbučiu“ (angl. k. Fund Hotel).

„Fondų viešbutis“ veikia tarsi vieno langelio principas. Tai reiškia, kad klientui, nusprendusiam įkurti valdymo įmonę ar fondą, užtenka kreiptis į mus: pasirūpiname reikalingais dokumentais, licencijavimo procesu, apskaita, ataskaitų teikimu, kitais operaciniais klausimais nuo produkto sukūrimo iki kasdienių operacijų vykdymo užtikrinimo. Klientui sukuriama galimybė koncentruotis ties pagrindine veikla – investicijų valdymu“, – kalbėjo A. Daukšienė.

Jos teigimu, po „Brexit“ ši paslauga užsienio investuotojams turėtų būti ypač patraukli. Lietuva galėtų tapti fondų kūrimosi centru, čia būtų galima gauti valdymo įmonės veiklos licenciją, registruoti fondus, ir pasinaudojant Europos pasu investicinius vienetus ar akcijas platinti kitose Europos Sąjungos šalyse.