Tarptautinė kompleksinių verslo paslaugų teikėja „Lewben Group“ kartu su IT sprendimų kūrėja „Baltic Amadeus“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri leis Lietuvos rinkai siūlyti konsoliduotą paslaugą. Nauja paslauga padės įmonėms užtikrinti jų valdomų asmens duomenų saugumą bei išvengti rizikos, susijusios su netinkamu tokių duomenų tvarkymu.

„Įžvelgėme potencialą rinkoje. Iki naujojo Europos Sąjungos Bendrojo asmens duomenų apsaugos reglamento taikymo Lietuvoje pradžios, norėdamos atitikti reikalavimus, bendrovės turi kruopščiai peržiūrėti daugybę ne tik teisinių, bet ir techninių įmonės procesų. Tokiems veiksmams atlikti reikalinga profesionali ir išvien dirbanti teisininkų bei programuotojų komanda“, – sakė „Lewben Group“ teisės ir mokesčių paslaugų vadovas Gediminas Laucius.

„Automatizuotai tvarkomų duomenų apimtys kasmet auga. Tai atveria Lietuvos bendrovėms naujų galimybių sėkmingai vystyti verslą, tačiau tuo pat metu išauga ir su netinkama asmens duomenų priežiūra susijusi rizika. Netinkamai apsaugotos interneto svetainės ar vidinės sistemos gali tapti lengvu taikiniu programišiams. Kibernetinės atakos kelia grėsmę ne tik jautriai verslo informacijai ar asmens duomenims, bet ir gali turėti žalingų pasekmių bendrovės IT infrastruktūrai“, – sakė „Baltic Amadeus“ generalinis direktorius Andžej Šuškevič.

„Lewben Group“ bei „Baltic Amadeus“ siūlys veiksmingas kompleksines teisines, technines bei organizacines priemones, kurios leis užtikrinti įmonių valdomų asmens duomenų saugumą bei jų tvarkymą pagal teisės aktų reikalavimus. Suburta profesionalų komanda atliks visapusišką įmonių teisinį bei techninį auditą, parengs reikalingą duomenų valdymo strategiją bei ją įgyvendins.

Prieš metus priimtas ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas įtvirtino griežtus reikalavimus duomenų tvarkymo saugumui, įpareigojo įmones nuolat atlikti poveikio duomenų apsaugai vertinimą, detaliau apibrėžė duomenų subjekto sutikimo gavimo procedūrą, nustatė, kad verslo subjektai turi pranešti apie asmens duomenų saugumo pažeidimus ir kaupti duomenų tvarkymo veiklos įrašus bei apibrėžė kitas su asmens duomenų tvarkymu susijusias sritis.

Naujasis reglamentas Lietuvoje bus pradėtas taikyti nuo kitų metų gegužės 25 d. Po šios datos sugriežtės ne tik bendrovių pareigos duomenų apsaugos srityje, bet ir jų atsakomybė. Todėl įmonės, kurios neatitiks naujojo reglamento reikalavimų, rizikuos savo verslo tęstinumu. Naujasis reglamentavimas įpareigos duomenų valdytojus ne tik įgyvendinti formalius reikalavimus, bet ir turėti įrodymus apie jų laikymąsi. Tokių įrodymų nebuvimas ar jų trūkumas galės užtraukti teisinę atsakomybę.

Lietuvoje atitikimą naujajam duomenų apsaugos reglamentui prižiūrės Valstybinė asmens duomenų apsaugos inspekcija. Už reglamento pažeidimus ji galės skirti baudas, siekiančias iki 4 proc. nuo visos bendrovės apyvartos, tačiau ne didesnes nei 20 milijonų eurų.